cppwroclaw.pl

cppwroclaw.pl

Atrakcje Wroclawia

Atrakcje Wroclawia

Atrakcje Wroclawia

Jadąc w rejon dolnośląskiego województwa nie ma możliwości pominięcia zwiedzenia Wrocławia. To miasto jest godne obejrzenia chociażby raz w życiu. Wśród bardzo pięknych obiektów tam występujących, należy wyszczególnić między innymi wrocławski Rynek. Jest to symbol niesamowitego Wrocławia a także jego wizytówka. Po Krakowie to właśnie omawiany tu Wrocław ma zdecydowanie największy i najokazalszy rynek w całym naszym kraju.sopot hotel w centrum

nasza strona internetowa

Rynek ten został stworzony niesamowicie dawno temu, a dokładniej między okresem 1214 a 1232. Wśród najważniejszych rodzajów obiektów warto wymienić znajdujący się w nim Ratusz, który posiada charakterystyczną Piwnicę Świdnicką. Dodatkowo nie zapominajmy także o wieży kościoła świętej Elżbiety. Jest tam specyficzna platforma widokowa, która daje przepiękny wgląd na panoramę całego Starego Miasta Wrocławia. Jeżeli chodzi o nietuzinkowe obiekty we Wrocławiu, to bez wątpienia trzeba przykuć uwagę do wrocławskiego Ratusza. Jest to obiekt o charakterze późnogotyckim. Powstał on stulecia temu i nadal jest jednym z charakterystycznych rodzajów obiektów zabytkowych. Wpisuje się rewelacyjnie w zabytki architektoniczne. Jest w tym Ratuszu na dzień dzisiejszy Muzeum Miejskie, Muzeum Sztuki Mieszczańskie.

Jeżeli chodzi o elementy typowe, które automatycznie kojarzą się nam z wrocławskim Ratuszem to jest to także Piwnica Świdnicka. To lokal gastronomiczny, jaki uchodzi zdecydowanie za jeden z najstarszych obiektów. Nie bez znaczenia w historii architektury Polski, a Wrocławia to już w szczególności jest siedziba Uniwersytetu Wrocławskiego. To obiekt stworzony w barokowym stylu. Powstał z charakterystyczną fasadą, jaka ma 171 metrów. Jest ona zwrócona w kierunku Odry. Musimy także wiedzieć, że Uniwersytet posiada także cudowne sale w stylu barokowym w tym Oratorium Marianum oraz Aulę Leopoldyna. Jeżeli natomiast wejdziemy na wieżę matematyczną, możemy z obiektu popatrzeć na całe Stare Miasto, które z tej wysokości malowniczo roztacza się. Ostrów Tumski natomiast a także Katedra świętego Jana Chrzciciela to kolejne cenne i warte poświecenia szerszej uwagi obiekty zabytkowe.

Za najbardziej wiekową dzielnicę charakteryzowanego tu miasta uznaje się natomiast dzielnicę Piastów Śląskich. Ostrów Tumski wyżej wymieniony był w dawnych czasach obszarem należącym do władz kościelnych. Jego sprzedaż nastąpiła w 1315 roku. Na Ostrowie dostępne są kościoły, Archikatedra świętego Jana Chrzciciela a także specyficzne uliczki, które wiecznie tętnią życiem. Wyjątkowo zjawiskowa jest także Panorama Racławicka, która stanowi dzieło przedstawione na cylindrycznym płótnie. Rozciąga się ono w obiekcie rotundy. Musimy wspomnieć, że jest to wiekopomne dzieło stworzone przez Jana Stykę oraz Wojciecha Kossaka.

Jego powstanie datowane jest na przełom dziewiętnastego oraz dwudziestego stulecia. Warto także wiedzieć, że obraz ten jest malowidłem głównym Muzeum Narodowego. Jeszcze inna atrakcja Wrocławia to Stary Cmentarz Żydowski, jaki jest nekropolią o przepięknej architekturze. Na cmentarzu jest bardzo bogata symbolika. Jeżeli przybywamy do Wrocławia w towarzystwie naszych pociech, nie ma opcji aby pominąć Ogród Zoologiczny.

Został on założony w 1865 roku. Jest to drugi w naszym kraju ogród tej kategorii pod względem długoletności istnienia. Najwięcej w nim jest zwierząt w porównaniu z innymi polskimi ośrodkami zoologicznymi. Placówka ta zajmuje aż trzydzieści trzy hektarową powierzchnię. Jest tam praktycznie siedem tysięcy zwierząt. Gatunków zwierząt dolicza się prawie sześćset. Są w tym zoo także rozmaitego rodzaju pawilony – Pawilon Sahary, Pawilon Madagaskaru, wybieg rysi oraz żbików. Nie zapominajmy również o słoniarni, o gadziarni oraz Afrykarium czy Odrarium.

Artykuł dzięki: